Cortex Pharma

Güneş Sonrası Bakım İçin İpuçları

Yaz tatilinden sonra yapılması gereken en güzel şey cildinizin parlaklığını ve nemini korumak olmalı. Biraz ironik gelebilir ama eğer bize tatilinizin nasıl geçtiğini anlatırsanız inanın size cildinizin durumunu olduğu gibi anlatabiliriz!  Tatilde yaptığınız hatalar eve döndüğünüzde sizinle birlikte gelecektir, bunu sakın unutmayın..

Ultraviyole ışınlarına maruz kaldığınızda daha yüksek SPF ile cildimizi korumamız gerekir, fakat her kozmetik ürünü bu görevin üstesinden tam anlamıyla gelememektetir. Bu nedenle Eylül ayı sizin cildinizi onarmanız için en uygun zamandır. Güneşin etkilerini hala sürdürdüğünü unutmayın, bu nedenle kendinizi korumaya almak için nemlendiricilerinizi mutlaka kullanmaya devam edin.

Cildinizi hem yazdan kalma deformasyondan korumak hem de aynı anda cilt yaşlanmasına müdahale etmek istiyorsanız, cilt için kolajen üretimini devam ettirerek fibroblastların aktivitesini uyaran hiyalüronik asit ve Vitamin E bakımından zengin dermokozmetik tedavilere başlayabilirsiniz. Yüzü hafifletmek için hafif ve agresif olmayan peelingler de kullanarak cildin pul pul dökülmesini engelleyecek ürünler kullanabilirsiniz. Bir de tabi ki her zaman değerli bir hammadde olan argan yağını kullanarak cildin kaybettiği elastikiyetini, güneşin aşındırdığı ciltteki ipeksi dokuyu ve parlaklığı geri kazandırabilirsiniz.

Evet şimdi tatil rehavetinden çıkıp işinizin başına dönebilirsiniz!